Neden 30 Dakika?


Tüm dünyada uygulanan bu sistemle vücudun her noktasının verimli bir çalışma ile 30 dakikada ihtiyacı olan günlük sporu sağlayabileceği kanıtlanmıştır. Bu 30 dakika ile vücudun tüm kasları aerobik ihtiyacınızı karşılayarak çalışır, sağlıklı bir yaşam için gereken böyle bir egzersizdir. AYRICA 30 dakikalık egzersiz programları arasında istasyon çalışmaları en çok kalori yakandır. Hızlı sonuç verir ve herkesin kendine ayıracak bir 30 dakikası mutlaka vardır!

Amerikan Sağlık Örgütü bir kişinin sağlıklı olup kalabilmesi için gerekli zamanı 30 dakika olarak belirlemiştir.Bunun yanısıra 1990'lı yıllardan beri "30 dakika" sihirli bir rakam olarak spor camiasını şekillendirmiştir.Amerika'da bulunana Hastalık Kontrol ve Önleme merkezi (CDC) yapılan araştırmalar sonucu 30 dakikayı bir kişinin sağlığını koruyabilmesi ve hastalıkları daha iyi önleyebilmesi için optimal rakam olarak önermektedir.

30 dakikada neler yapılabilir ?

Amerikan Spor Konseyinin ( American Council on Exercise ) araştırmalarına göre fitness hem kardiyo hem de kas geliştirmeyi içeren egzersizlerden oluşmalıdır.B-fit'in istasyon çalışması, Amerika'da ve yurt dışında çok yaygın olan ve bu iki önemli faktörü birleştiren bir çalışmayı, 30 dakikada size sunmaktadır.