Biz Kimiz ?


b-fit oluşumuna 2006 senesinde ortaklardan birinin Amerika'da yaşarken benzer bir sisteme katılması ve günde yarım saatini ayırarak 2 beden incelmesiyle başladı. Bu konu ile ilgili 2 sene araştırma yapan ve eğitimlere katılan ilk ortak, başarısı bilimsel esaslara dayanan sadece Amerika'da 13 milyon kişinin katıldığı bu sistemin Türkiye ve Türk kadınları için daha farklı uygulanması gerektiğini düşündü. Bu bir üye ve spor salonu ilişkisinden öte olmalıydı. O andan itibaren b-fit oluşumu hızlandı ve her biri kendi konusunda çok deneyimli ve profesyonel 6 kadın bir araya gelerek bu sistemi Türk kadınlarının seveceği ve katılacağı bir formata getirdi.

Peki, kim bu kadınlar ve neden birlikteler? Bu kadınların en önemli özelliği hayatı ciddiye almayı ama eğlenceli yanlarını her koşulda ortaya çıkarmayı ilke edinmiş ve hayatları boyu çok çalışmış insanlar olması. Bir tanesi hem işletmeci hem psikolog ve öğretim görevlisi, bir tanesi eğitmen ve reklamcı, bir diğeri hem tiyatrocu hem işletmeci, bir diğeri eğitmen, bir diğeri masöz ve estetisyen ve bir tanesi de psikolog ve öğretim görevlisi.

Sporun sağlıklı bir yaşam için gerekliliğini artık milletçe öğrendik ama her türlü ağır sorumluluğu üstlenen, kendisini düşünmeyi herkesten sonraya bırakan ve çoğunluğu maddi imkansızlıklar içindeki Türk kadınını nasıl spor yapmaya ikna edebilirdik? Sağlığın elden gidiyor desek “bana birşey olmaz ” diyor, sadece 30 dakika desek “saçımı taramaya vaktim yok” diyor, çok ucuz desek “emekli insanım, bir de spora nereden para bulayım” diyordu. Sabırla, sevgiyle ve anlayışla deneyip görmelerini sağladık. Bizi bizden iyi kimse anlamaz dedik ve Türk kadınının spor yapmasına engel olduğunu düşündüğü tüm mazaretleri ortadan kaldırmadık ama spor yapmamak için bir mazeret olmadığını görmesini sağladık. Şimdi her üyemiz b-fit’i yaşatmak için elinden geleni yapıyor.